Shkolla Internacional
Mirësevini!!!
Shkolla Internacional
Mirësevini!!!
Shkolla Internacional
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkolla Internacional

Mirësevini në forumin e shkollës!
 
HomePortaliSearchRegisterLog in

 

 “SHKOLLA INTERNACIONAL” SH.P.K - Drejtimi

Go down 
AuthorMessage
Egisti
Admin
Egisti

Numri i postimeve : 32
Join date : 2010-08-02
Age : 28
Location : Albania

“SHKOLLA INTERNACIONAL” SH.P.K - Drejtimi Empty
PostSubject: “SHKOLLA INTERNACIONAL” SH.P.K - Drejtimi   “SHKOLLA INTERNACIONAL” SH.P.K - Drejtimi Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 2:32 pm

Shkolla sot dhe në vazhdim ka katër drejtues me eksperiencë shumë të madhe në këtë fushë të cilët janë specialiste të vjetër te drejtimit në qytet, nje ekonomiste me përvojë, administratoren e shkollës bashkshortja e pronarit, ekspert kontabël më me zë në qytet si dhe presidentin e shkollës “Helenic Konservatory”. Mendojmë se në shkollën e re eksperienca e tyre do të jetë e nevojshme. Kjo shkollë shënon 10-tra çmime kombëtare dhe ndërkombëtare në fushën e artit,1 çmim i pare boteror ne Rumani violine, çmim absolut në violinë, 4 çmime të para në muzikë e shumë çmime të dyta e mëposhtë, pjesëmarrje në festivale në Greqi dhe Francë. Në arsimin e përgjithshëm jane fituar rreth 12 çmime nga i pari deri tek i treti si dhe ne lende te vecanta ,3 vende te pare ne matematike, 2 çmime të treta dhe 4 te treta në matematikë, 1 vend te pare ne Letersi ,3 ne pikture dhe disa çmime te tjera te marra neper konkurse e olimpiada te ndryshme në rang ndërkombëtar.Si shkolle kemi zene vend te pare si Shkolla me e mire e qytetit.Vend te pare si shkolla me organizimin me te mire.
Konservatori- Orkestra e Harqeve ka dhenë dhe kontributin e saj në disa aktivitete të qytetit si:
- Me rastin e festave të Nëntorit dhe shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, lidhja e Shkrimtarëve dhe Artistëve të Vlorës në ambientet e Qendrës Kulturore Vlorë tashme pjesemarrese jo vetem ne te gjitha aktivitetet e qytetit ,por edhe ne Teatrin Kombetar te Operas e Baletit”, teatrin e Fierit,teatrin e Shkodres, ne Greqi ne Marusi ne Helenic Conservatory.
- Koncerti në javën e Kulturës Italiane, ku Orkestra e Harqeve ekzekutoi disa pjesë dhe me këngëtarët e “Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit” ( TKOB), pjesën
“O Sole Mio”.
- Në këtë koncert “Konservatorit Internacional” ju akordua një Diplomë nga Franko Bruno, president dhe drejtues Artistik I Cical di Brindisi, Konsulli i Italisë, Dottore Sergio Stronzzi dhe Profesor Marcello Quaranta, atasheu kulturor I konsullatës Italiane ne Vlore.
Ky aktivitet u pasqyrua dhe në gazetën « La Gazzeta di Brindisi ».
-Ne diten e kompozitoreve te rinj koncert i perbashket me akademine e arteve te bukura Tirane me udheheqes artistik Prof. Nestor Kraja.
Ne teatrin « Bylis » te qytetit te Fierit Konservatori Internacional fitoi çmimin « Imperial Academy Award of Honour Internacional » Roma
Koncert i perbashket me artistet e shquar italiane violinisten Laura Bianco dhe violoncelistin Francesco Vignanelli.
Ne teatrin « Rozafa » te qytet te Shkodres orkestra e konservatorit u perzgjodh per te dhene nje koncert me rastin e konkursit te Pjeter Gacit
Pronari Z. Kristo Selenica merret me anën koordinuese të anës së jashtme të shkollës si reklama, tatimet etj.
Back to top Go down
https://internacional.forumsq.net
 
“SHKOLLA INTERNACIONAL” SH.P.K - Drejtimi
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Shkolla Internacional :: Hyrje :: Shkolla Internacional-
Jump to: