Shkolla Internacional
Mirësevini!!!

Shkolla Internacional

Mirësevini në forumin e shkollës!
 
HomePortaliSearchUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Lajmëron fillimin e zgjedhjeve për senatorët e klasave.

Go down 
AuthorMessage
Elsona Mjekra
Postues
Postues


Numri i postimeve : 2
Join date : 2010-09-25

PostSubject: Lajmëron fillimin e zgjedhjeve për senatorët e klasave.   Sat Sep 25, 2010 8:52 am

Nga data 27.09.2010 - 01.10.2010, nxënësit duhet ti japin mësuesit koordinator të Senatit, preferencat e tyre për nxënësit kandidatë në Qeverinë e Nxënësve.


Kush mund të kandidojë?

Çdo nxënës me mesatare mbi 8-të është i lirë të kandidojë, nëse e ndjen veten të aftë të ndimojë dhe të japë kontributin e tij për përfaqësimin e problemeve të klasës dhe të shkollës.


Ç’ duhet të bësh që të zgjidhesh anëtar i Qeverisë së Nxënësve?


1. Të gëzosh respektin e klasës.

2. Të fitosh autoritet në klasë.

3. Të jesh aktiv për problemet e klasës.

4. Të ndjesh përgjegjësi ndaj klasës.

5. Të shprehësh lirshëm mendimet dhe shqetësimet.

6. Të nxitësh një atmosferë paqeje dhe mirkuptimi në shkollë.
Back to top Go down
Redon Zotaj
Postues
Postues
avatar

Numri i postimeve : 3
Join date : 2010-09-25
Age : 21
Location : vlore...albania

PostSubject: Re: Lajmëron fillimin e zgjedhjeve për senatorët e klasave.   Sun Sep 26, 2010 5:53 pm

Kete vit nuk do behen me si vitet e tjera, (qe i benim zgjedhjet ne klase)po do ua dorezojme ju personalisht????
Back to top Go down
 
Lajmëron fillimin e zgjedhjeve për senatorët e klasave.
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Shkolla Internacional :: Senati i shkollës :: Pjestarët-
Jump to: